fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: членови

Последни интервјуа на кандидатите за нов состав на ДКСК, одлука следната недела

Последните 14 кандидати за новиот состав на ДКСК одговараа денеска пред пратениците за нивните визии и зошто претендираат да влезат во борбата за спречување на корупцијата. За новиот состав на ...

Циркус максимус трагикус

Скандалот во судскиот совет, најзначаниот по сила на Устав орган кој треба да ја гарантира независноста и непристраснота на судиите, е капката која дефинитивно ја прели чашата во врска со ...

Заев: Членовите на ДИК ќе се утврдуваат до крајот на неделава

Верувам дека до крајот на неделата, собраниската Комисија за избори и именувања ќе ги именува членовите на Државната изборна комисија, рече премиерот Зоран Заев денеска во Прилеп, одговарајќи на новинарско ...

Ајдари избран за уставен судија, Солев и Илиевски за членови на Советот на ЈО

Собранието на Република Македонија денеска го избра Насер Ајдари, дипломиран правник и државен правобранител, за нов судија во Уставниот суд на Република Македонија.  За изборот на Ајдари немаше расправа на ...

ЦИВИЛ: Бидете дел од тимот што нуди простор за слободно, креативно и независно дејствување!

ЦИВИЛ - Центар за слобода најавува дека остануваат уште четири дена за аплицирање на конкурсот за хонорарни позиции во ЦИВИЛ. Сите што сакаат да бидат дел од тимот на ЦИВИЛ и да ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER