fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: терористи

Фото/ Еди Рама од Фејсбук профил

Рама гарантира дека со мигрантите нема можност за влез и на терористи

Албанскиот премиер Еди Рама продолжува да дава појаснувања за италијанските медиуми околу прашањето за имигрантите кои од Италија ќе бидат трансферирани во прифатни центри во неговата земја, пренесува МИА. Во ...

Фото: Скриншот

(ВИДЕО) Хамас ги откопува цевководите за водоснабдување на Палестинците изградени од ЕУ и ги претвора во ракети 

Колку терористите на Хамас се грижат за Палестинците покажува видеото објавено од бригадите Ал-Касам (военото крило на Хамас) кое покажува како ги откопуваат водоводните цевки, кои пред неколку години беа ...

Уапсени 25 припадници на германска терористичка група, спречен заговор за државен удар во Германија, Тајм го прогласи Зеленски за личност на годината

ВЕСТ НА ДЕНОТ Масивна полициска акција во Германија, ултрадесничарска терористичка организација планирала уривање на владата, уапсени 25 лица Германија утрово ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на ...

Турската армија уби над 400 противници во северозападна Сирија

Убиени се вкупно 447 припадници на Курдската работничка партија (ПКК), Партијата за демократски сојуз (ПДС), Силите за заштита на народот (СЗН) и „Исламска држава“, од почетокот на турската воена операција ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER