fbpx
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА
Фото: МИА Архива

Tag: Тунис

Фото: Скриншот

Анти – израелските демонстранти ја запалија синагогата Ел Хамам во Тунис

Историската синагога во Тунис во вторникот беше претворена во урнатини поради масовните немири по експлозијата во болница во Газа за која терористичката група Хамас и поголемиот дел од арапскиот свет ...

ЕК донесе одлуки за доделување помош за Украина, Тунис и луѓето во Нагорно-Карабах

Европската комисија денеска соопшти дека донела одлуки за исплата на 1,5 милијарди евра за Украина во рамките на пакетот за макрофинансиска помош, речиси 127 милиони евра за Тунис за поддршка ...

Фото: Рачед Ганучи / Wikimedia commons

Европските академици повикаа да им се помогне на Тунижаните во одбрана на демократијата

Европските сили мора да застанат на страна на продемократските Тунижани кои се спротивставуваат на жестокиот напад дизајниран да ја врати земјата во најтемните денови на диктатурата, се повикува во писмо ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER