fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: Улф Кристерсон

Улф Кристерсон откако сите членки на Алијансата ја ратификуваа кандидатурата на Шведска за НАТО: Историски ден за земјата

Шведскиот премиер Улф Кристерсон оцени дека денеска е „историски ден“ за земјата, откако унгарскиот парламент ја ратификуваше кандидатурата на Шведска за НАТО, со што е отстранета и последната пречка за ...

Финската премиерка во работна посета на Шведска по повод актуелните случувања за влез во НАТО

Премиерите на земјите кандидати за НАТО, Шведска и Финска денеска треба да се сретнат Стокхолм, еден ден откако турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Хелсинки може да добие зелено ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER