fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: уништување

Германска министерка за надворешни работи: Путин сака да ја уништи Украина

Германската министерка за надворешни работи Аналена Баербок ја повтори посветеноста на нејзината земја за континуирана поддршка на Украина, велејќи дека Владимир Путин има намера да ја „уништи“ оваа држава по ...

Израелски министер: Палат живи деца, им ги сечат главите. Ќе го уништиме Хамас

„Израел ќе го избрише Хамас од лицето на Земјата откако деца беа живи запалени и главите им беа отсечени“, изјави израелски министер за Скај њуз. Израелскиот министер за економија Нир ...

Прва објава на Пригожин по неуспешниот бунт: Целта не беше соборување на Путин, туку да се избегне уништувањето на „Вагнер“

Шефот на „Вагнер“, Јевгениј Пригожин штотуку објави 11-минутна аудио порака, прва по неуспешниот бунт, што тој го организираше во саботата, објави Би Би Си. Во пораката тој вели дека причината ...

Гутереш: Да го уништиме нуклеарното, хемиското и биолошкото оружје пред тоа да не уништи нас

Да го уништиме нуклеарното, хемиското и биолошкото оружје пред тоа да не уништи нас, изјави генералниот секретар на Обединетите нации (ОН) Антонио Гутереш. Упатувајќи порака по повод 5 март, Меѓународниот ...

Разрешен е Јакимовски!

Советот на Мрежата за борба со тежок криминал СЕЛЕК во Букурешт, Романија, во која членуваат 12 земји во регионот, денеска, со 11 гласа, едногласно го разрешил од функцијата генерален директор, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER