fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: уништени авиони

Фото: Скриншот

(ВИДЕО) Кошмарна ноќ за Путин: Најголем напад со дронови врз руска воздухопловна база, четири воени авиони во пламен

Четири руски воени авиони во воздухопловна база во регионот Псков се во пламен во, како што изгледа, најголемиот напад со беспилотни летала врз земјата од почетокот на војната во Украина. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER