fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Вишеградска група

Вишеградска четворка: Руската агресија е грубо кршење на меѓународното право, треба да и се помогне на Украина

Премиерите на Полска, Чешка, Словачка и Унгарија денеска во Прага се договорија за ставот дека Русија го прекршила меѓународното право со нападот на Украина и дека треба да му се ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER