fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Володимир Сергијчук

Професор Володимир Сергијчук, раководител на Катедрата за историја на Украинците во светот при Кијивскиот национален универзитет „Тарас Шевченко“, доктор по историски науки (фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ)

Сергијчук: Украина не е мртва – таа се заштитува себеси и целиот цивилизиран свет од обидот да се врати текот на историјата назад

Амбасадата на Украина во Северна Македонија организираше настатан и изложба за одбележување на Меѓународниот ден за заштита на децата и 4 јуни, ден кој Украина го одбележа во спомен на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER