fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: вооружани сили

Зеленски го честиташе Денот на вооружените сили на украинската војска

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им го честиташе на  Денот на украинските вооружени сили на војниците на Украина, ја пренесува Укринформ честитката објавена на Телеграм канал на шефот на државата. „Нашите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER