fbpx
US Defense Secretary Lloyd Austin attends a press conference during his visit in Sofia, Bulgaria, 19 March 2022. (Photo by Georgi Paleykov/NurPhoto)
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата

Tag: Вулин

БРОДОЛОМЦИТЕ НА СРПСКАТА ПОЛИТИКА, ВУЛИН И ДАЧИЌ: Алхемичари на негативната географија

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Пред 40 години во Скопје беше промовиран албумот на Момчило Бајага и неговите Инструктори под име „Позитивна географија“. Беше тоа време кога генерацијата на младите луѓе од тогашна ...

Германска агенција ДПА за Вулин: Ненадејна оставка на „симпатизерот на Кремљ“

„Додека Вучиќ сака да остави впечаток на балансирање меѓу Западот и Русија, Вулин се смета за отворен симпатизер на Кремљ“, оценува германската агенција ДПА по оставката на Вулин од функцијата ...

САД воведоа санкции против шефот на српска БИА

Директорот на српската разузнавачка агенција БИА и близок соработник на српскиот претседател Александар Вучиќ, Александар Вулин, се најде под американски санкции, објави N1. Имено, САД го обвинуваат Вулин за вмешаност ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER