fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Заедничка декларација за евроатлантските интеграции на Украина

Фото: Кабинетот на претседателот на Украина Володимир Зеленски

Претседателот Володимир Зеленски и премиерот на Република Северна Македонија Талат Џафери потпишаа Заедничка декларација за евроатлантските интеграции на Украина

За време на самитот „Украина - Југоисточна Европа“ во Тирана, претседателот Володимир Зеленски и премиерот на Република Северна Македонија Талат Џафери потпишаа Заедничка декларација за евроатлантските интеграции на Украина, соопштија ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER