fbpx
US Defense Secretary Lloyd Austin attends a press conference during his visit in Sofia, Bulgaria, 19 March 2022. (Photo by Georgi Paleykov/NurPhoto)
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата

Tag: закана

Ракетната проба на Северна Кореја е сериозна закана за светскиот мир

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин најновата ракетна проба на Северна Кореја ја нарече „сериозна закана“ за светскиот мир и ја потенцира потребата од интензивирање на санкциите и притисокот вез ...

Членовите на „Ќосето“ не даваат гласови ако не добијат аболиција!

Вчера лидерот на здружението „Ќосето“, Горан Ангелоф, на својот Фејсбук профил напишал: „Нема гласови од патриотите додека не се даде аболиција за 27!“. За разлика од вчерашната порака во која ...

Палевски го „обои“ Героски!

Кавгата меѓу уредникот на „Слободен печат“ Бранко Героски и бизнисменот Љупчо Палевски, денеска заврши во знакот на националните бои. ЦИВИЛ - Центар за слобода го доби видеото од настанот од ...

Новинарка на „Порталб“ добила закани по објавување на текст за Блерим Беџети!

„Некои луѓе ми се заканија, по објавување на текстот за можни злоупотреби на службената положба на поранешниот министер за правда и градоначалник на Сарај, Блерим Беџети, во кој пишува дека ...

Скопјанец му се заканувал на Бејли!?

МВР денеска соопшти дека граѓанин од Скопје минатата година му се заканувал на американскиот амбасадор Џес Бејли, испраќајќи пораки на официјалниот Фејсбук профил на амбасадата на САД во Македонија. Според ...

Шекеринска: Иванов иницира лов на вештерки!

Во изјава за ЦИВИЛ Медиа денеска во Скопје, потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, го оцени вчерашното обраќање на претседателот Иванов како згрозувачки лов на слободата, правото и еднаквоста на граѓаните. ...

ГДОМ со закани кон активист на Движењето за Битола

Дел од контра-демонстрантите во организација на ГДОМ, синоќа се собраа во Битола пред домот на еден од активистите на Движењето за Битола, Илија Балтовски. За овој случај, Балтовски информираше на својот Фејсбук профил. ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER