fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: закана

Иран се закани: Ако некоја земја дозволи Израел да нападне од нејзина територија, ние ќе одговориме

Иранскиот министер за одбрана Мохамад Реза Аштиани упати строго предупредување до секоја земја што ќе дозволи Израел да го користи нејзиниот воздушен простор или територија за да го нападне Иран, ...

Светски ден на метеорологијата: Климатските промени се реална закана за целата цивилизација

Климатските промени се реална и непобитна закана за целата наша цивилизација. Ефектите се веќе видливи и ќе бидат катастрофални доколку не се делува веднаш. Денеска, 23 март, се одбележува Светскиот ...

Али Ахмети, Скендер Реџепи - Зејд, Европски фронт

Ахмети: Кога Русија го загрозува светскиот мир со закана на употреба на нуклеарно оружје, нема како да седиме мирни ние на Западен Балкан

Кога Русија го загрозува светскиот мир со закана за употреба на нуклеарно оружје, Русија прави војна и бомбардира една суверена држава како што е Украина нема како да седиме мирни ...

Словенија воведува гранични контроли поради заканата од тероризам, а не поради мигрантите

Словенија воведува привремени гранични контроли на границата со Хрватска и Унгарија поради поголем ризик од тероризам, а не од илегални мигранти, и ќе направи се за да се осигура дека ...

САД и ЕУ и се закануваат на Русија: Ова е исклучително опасна ескалација

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека имал „исклучително негативна“ реакција на извештаите дека Русија напредува со својот план за распоредување тактичко нуклеарно оружје во Белорусија, додека Европската унија го осуди ...

Шефот на иранските Чувари на револуцијата: Планираме да го убиеме Доналд Трамп

Иран разви крстосувачки ракета со дострел од 1.650 километри, изјави еден од главните команданти на Чуварите на револуцијата, што веројатно ќе предизвика загриженост на Западот, откако Русија користеше ирански беспилотни ...

Тимчо Муцунски, ВМРО-ДПМНЕ

Костовски: Дали Муцунски е закана за кариерата на Мицкоски или нов лидер на партијата?

Факт е дека судството има катастрофална доверба кај граѓаните, изјави пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски во гостувањето во Канал 5. Зборувајќи за непотизмот во оваа сфера, тој кажа дека судиите ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER