fbpx

Tag: застарени случаи

Застарени предмети, бавна правда – зошто судските случаи се влечат низ лавиринтите?

МЕРИ ЈОРДАНОВСКА Во 2006 година МВР објави снимки од носењето на осомничените пред судот во случајот што Обвинителството го нарече „Армиско оружје“. Поминаа 17 години од тој настан и по ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER