fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: зелени правила

Фото: Ројтерс

Европските земјоделци ги засилуваат протестите поради зголемените трошоци

Француската влада денеска испратила оклопни возила за да го заштити пазарот за храна на големо во Париз, во знак на ескалација на тензиите, бидејќи земјоделците ги блокираа автопатите во Франција ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER