fbpx
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во посета на регионот Донецк, 19 април 2024 (фото извор: Кабинет на Претседателот на Украина)
Контра протест во Тирана во престрет на „Парадата на Гордоста“ / Фото: ЦИВИЛ Медиа

Tag: Зеленски

Украинско МНР: Распишаната потерница за Зеленски е доказ за очајот на рускиот државен врв и пропаганда

Украинското Министерство за надворешни работи соопшти дека распишаната потерница од страна на Русија за претседателот Володимир Зеленски е „доказ за очајот на рускиот државен врв и пропаганда“, пишува Украинска правда. ...

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски (фото: Кабинет на Претседателот на Украина)

Зеленски од Делфи форумот: На Украина и се потребни борбени авиони, артилерија и воздушна опрема

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во свое обраќање пред учесниците на Делфи економскиот форум, истакна дека на Украина и се потребни системи за противвоздушна одбрана и борбени авиони за да се ...

РУСКИТЕ АГРЕСОРИ НЕ МРДНАА ОД МЕСТО ЦЕЛА ГОДИНА: Легендарниот лидер, Володимир Зеленски изјави дека агресорот не окупирал ниту едно украинско село во 2023 година

Во наредните денови ќе се одржи првиот инаугуративен мировен самит во Швајцарија, Украина очекува учество од 100 земји

Во наредните денови Украина заедно со Швајцарија ќе го искординира датумот на првиот инаугуративен самит за мир, како што рече претседателот на Украина Володимир Зеленски во интервју за телетонот Unified ...

РУСКИТЕ АГРЕСОРИ НЕ МРДНАА ОД МЕСТО ЦЕЛА ГОДИНА: Легендарниот лидер, Володимир Зеленски изјави дека агресорот не окупирал ниту едно украинско село во 2023 година

Руската пропаганда шири лажни вести дека Зеленски купил кралската палата во Британија

Руските пропагандисти креирале веб-страна на лажен британски весник и користеле Јутуб канал. На 31 март, Јутуб каналот на англиски јазик под името Сем Марфи (284 претплатници) објавил видео во кое ...

РУСКИТЕ АГРЕСОРИ НЕ МРДНАА ОД МЕСТО ЦЕЛА ГОДИНА: Легендарниот лидер, Володимир Зеленски изјави дека агресорот не окупирал ниту едно украинско село во 2023 година

Зеленски: НАТО може да ја гарантира безбедноста за сите свои членки само со Украина

Целосна сила и загарантирана безбедност за сите членки на НАТО може да се обезбеди само со Украина во Алијансата, истакна претседателот Володимир Зеленски за време на заедничкиот брифинг со претседателот ...

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски (фото: Кабинет на Претседателот на Украина)

Најсериозното предупредување на Зеленски досега: Ќе бидеме принудени да се повлечеме без американска помош

Украинските сили ќе мора да ѝ отстапат поголема територија на Русија доколку американската воена помош не пристигне наскоро, предупреди украинскиот претседател Володимир Зеленски во својот најнов и најсериозен апел до ...

Фото: president.gov.ua

Зеленски: Путин сите ги смета за терористи освен себеси – тој е болно и цинично суштество

Украинскиот претседател Володимир Зеленски повторно ги отфрли обвинувањата на рускиот претседател Владимир Путин дека Украина била вмешана во терористичкиот напад во предградијата на Москва. За време на своето редовно обраќање, ...

Фото: Кабинет на претседателот на Украина

Зеленски за масакрот во Москва: Путин е безвреден лидер

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го нарече Владимир Путин „безвреден“ лидер поради неговата реакција на нападот во концертната сала „Крокус Сити Хол“ во близина на Москва. Тој го повика Путин дека ...

Фото: Укринформ

Зеленски на средба со Бауер ја истакна итната потреба од дополнителни системи за противвоздушна одбрана

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, одржа средба со претседавачот на Воениот комитет на НАТО, адмирал Роб Бауер, на која се разговарало за можностите за зајакнување на координативната улога на Алијансата ...

Page 1 of 14 1 2 14

CIVIL MEDIA NEWSLETTER