fbpx
Фото: МИА архива
Володимир Зеленски, Харкив, Украина, 24 мај 2024 година
Фото/ Wikimedia commons

Tag: ЦИА

Директорот на ЦИА на преговорите во Каиро изнел нов предлог за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Бил Барнс на состанокот одржан во Каиро претставил нов предлог на преговорите за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас, јави Си-Ен-Ен повикувајќи ...

Фото: МИА

АКСИОС: Директорот на ЦИА утре ќе допатува во Париз на разговори за ослободување на преостанатите заложници во Газа

Директорот на ЦИА Вилијам (Бил) Брнс, се очекува утре да пристигне во Париз на разговори со катарските, египетските и израелските власти за напорите да се постигне договор за да се ...

Хакерот на ЦИА кој му даде информации на Викиликс осуден на 40 години затвор

Поранешен службеник на ЦИА е осуден на 40 години затвор поради протекување податоци до кои дошол Викиликс. Тој е осуден по повеќе обвиненија: шпионажа, компјутерско хакирање, непочитување на судот, давање ...

Шефот на ЦИА во тајна посета на Украина

Директорот на ЦИА, Вилијам Барнс неодамна бил во тајна посета на Украина каде што се сретнал со претставници на украиснките служби и со претседателот Володимир Зеленски, објави „Вашингтон пост“. За ...

Фото: миа.мк

Барнс: Технолошката трка на САД со Кина ќе ја одреди иднината на ЦИА

Немилосрдната технолошка трка на САД со Кина ќе ја одреди иднината на ЦИА, изјави директорот на ЦИА Вилијам Барнс на сослушувањето во американскиот Сенат. „Мислам дека технолошката револуција е главната ...

Фото: Укринформ

Шефот на ЦИА: Путин не само што нема да може да напредува во Украина, туку како што минува секој месец, има се поголем ризик да ја изгуби територијата што незаконски ја зазеде

Централната разузнавачка агенција на САД оценува дека следните шест месеци ќе бидат „апсолутно клучни“ за одредување на конечниот исход од војната во Украина, изјави во четвртокот директорот Бил Барнс, пренесува ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER