Categories

пишува: Сашо Орданоски Денеска би сакал да ја искористам мојава дневна колумна за прашање кое има лична природа, но за кое, се надевам, има и одредени општествени димензии поголеми од...

Скопјанецот Т.В. (58) го предизвикал пожарот во долненското село Зрзе, на 12-ти овој месец. Прилепската полиција му поднесе кривична пријава, затоа што истиот ден, околу 15.30 часот, предизвикал пожар,...

Специјалното јавно обвинителство на денешната прес-конференција, ден пред истекувањето на рокот за поднесување обвиненија, информираше дека во изминатиот период се обвинети 94 физички и 7 правни лица во вкупно...

Во Специјалното јавно обвинителство денеска на распит беа повикани да дадат исказ пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и поранешниот премиер Емил...

„Пред ова Јавно обвинителство се водат повеќе предистражни постапки кои за цел имаат спроведување на финансиски истраги против поголем број на физички и правни лица. Целта на овие предистражни...

„Ги охрабруваме сите граѓан(к)и да соработуваат со СЈО за постапките кои ги водиме оти сите даночни малверзации и повреди на законите за јавни набавки директно влијаат врз сиромашниот стандард...

Специјалното јавно обвинителство отвори четири нови истраги за четири лица. За осомничените во истрагите под работен назив „Табла“ и „Триста“ постои основано сомнение дека ја злоупотребиле својата положба и...