Categories

Три од жените, кои лани го обвинија американскиот претседател Доналд Трамп за „недолично секусално однесување“, синоќа ги повторија своите обвинувања и побараа од Конгресот на САД да отпоче официјална...

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, пред две недели фрли вистинска „бомба“ во македонската јавност кога во интервју за неделникот „Фокус“ излезе со тврдење дека уште пред...

Поранешниот српски министер за надворешни работи и лидер на опозициската Народна партија, Вук Јеремиќ денеска ги повика истражните органи во Србија да ги испитаат врските меѓу поранешната македонска Влада...

Турското Јавно обвинителство денеска соопшти дека ги испитува наводите дека семејството на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган префрлувало милиони долари во странство за да избегне плаќање данок, нагласувајќи...

пишува: Сашо Орданоски Група од неколку дузини бандити од Косово, најверојатно во соработка со помала група бандити на власт од Македонија (за тоа, малку подолу), во мај 2015 година изведоа...

Скопското Јавно обвинителство донесе наредба за истрага против девет лица осомничени дека во 2014 година постапиле незаконски при одлучувањето во постапки за поднесени барања за утврдување на правен статус...

Германскиот весник Велт ам Зонтаг јавува дека бројот на полициски истраги за поврзаност со тероризам во земјата драматично се зголемил во текот на 2017 година, при што 900 истраги...

пишува: Сашо Орданоски Денеска би сакал да ја искористам мојава дневна колумна за прашање кое има лична природа, но за кое, се надевам, има и одредени општествени димензии поголеми од...