fbpx
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба

Европските здравствени системи пред колапс поради брзото ширење на омикрон, Италија ја проширува употребата на „суперзелениот“ сертификат

Европските здравствени системи повторно се под голем притисок поради брзото ширење на омикрон сојот на коронавирусот за време на празниците, ...

Француското претседателство сака да го надмине спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија преку временската рамка на Софија

Висок дипломатски извор за МИА денеска објасни дека француското претседателство сака да го надмине спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија, ...

Захариева го критикува Радев за свикувањето на Советодавниот совет за национална безбедност за Северна Македонија

Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија и пратеничка од опозициската ГЕРБ во бугарскиот парламент Екатерина Захариева го критикуваше претседателот ...

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Мета во Скопје, состанок на бугарскиот Совет за национална безбедност за Северна Македонија, вашите мисли, белешки и пораки во нова рубрика „Брза пошта“

Нова рубрика „Брза пошта“ – Вашите мисли и опсервации, жолти и црвени картони, кратки белешки и пораки, отсега во брза ...

Page 423 of 4929 1 422 423 424 4,929

CIVILMEDIA NEWSLETTER