epa08195283 Tedros Adhanom Ghebreyesus, Director General of the World Health Organization (WHO), informs the media about the current situation regarding the novel coronavirus (2019-nCoV), during a press conference, at the World Health Organization (WHO) headquarters in Geneva, Switzerland, 05 February 2020.  EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI

ОЗБИЛНО

„Озбилно“ видео: Чадорот на Шилегов ги прибра сите „сончеви“ демонстранти

Во рубриката ОЗБИЛНО, посветена на хуморот и сатирата, го издвојуваме ова кратко видео. https://www.youtube.com/watch?v=iu2jBtJyduI&feature=youtu.be Градоначалникот на Скопје се погрижи граѓанките и граѓаните да не накиснат додека се на протест. Сите...

Read more

„КадСеВозимо“ нуди ваучери со попуст за македонските патарини!

Откако од утрово започна да се наплатува по 100 денари за возила, на новата најскапа патарина во земјава, на автопатот Демир Капија-Смоквица, веќе граѓан(к)ите почнаа да купуваат ваучери со попуст...

Read more

Македонската јавност може конечно да здивне, Артан Груби на Фејсбук побара ветинг за судии, обвинители и политичари

Дојде и тој светол миг за македонската и светската потрага по правда. Таман помисливме дека овој ден ќе остане запаметен по апсењето на првата специјална обвинителка Катица Јанева, кога, ете,...

Read more

„Волци“, „Тигри“ и „Лавови“ ќе се борат со дивите свињи

Специјалните армиски единици „Волци“, „Шкорпиони“ и полициските „Тигри“ имаат задача да ги сотрат дивите свињи од светата македонска земја, поради вирусот „Африканска чума“. „Доколку нашите единици не успеат да се...

Read more

Полицаец за секоја шахта!

Oткако еден битолчанец ги врати отстранетите ѕвезди од Кутлеш на шахтите во градот кои беа отстранети со брусилица, според Преспанскиот договор, од наши извори во МВР дознаваме дека канализациските шахти...

Read more

Христијан Мицкоски му одговори на Костадин Костадинов

Христијан Мицкоски, формалниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ вчера доби серија крајно непријатни прашања од Костадин Костадинов од СДСМ кој му се обрати со следниве зборови: „Мицкоски, не врти вода матна не...

Read more

Катица на тајна задача во Халкидики

Откако се појави фотографија од специјалната јавната обвинителка, Катица Јанева, дека е на одмор во грчка плажа, имаше низа коментари, во смисла „село гори, Катица се сонча“... Сепак, нашиот истражувачки...

Read more

И НАСА ќе ја праша Катица Јанева зошто го форматирала Ајфонот

Обвинителството за организиран криминал ќе истражува зошто во вториот телефон на Катица Јанева сите податоци се избришани. Во истражувањето ќе учевствуваат обвинителката Рускоска, продавницата и сервис за мобилни телефони Ледиком...

Read more
Page 1 of 3 1 2 3
Currently Playing