fbpx

ВЕСТИ

САД беа информирани за посетата на Ким на Кина

Кинеската Влада го контактираше Вашингтон за да ги извести американските претставници за посетата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на Пекинг, соопшти Белата куќа. - Брифингот вклучуваше и лична порака на...

Read more

Матис: Во Сирија избегнат судир со руски платеници

Во Сирија бил избегнат судир меѓу меѓународната антиџихадистичка коалиција предводена од Вашингтон и руски платеници, изјави министерот за одбрана на САД, Џејмс Матис. - Минатата недела руски елементи зазеле позиции...

Read more

Нетанјаху пуштен од болница

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера е пуштен од болница, каде престојуваше поради висока температура и кашлица. - На пат кон дома сум. Сигурно е дека малку одмор и врела супа...

Read more

Хрватска ќе купи половни модернизирани борбени авиони од Израел

Хрватскиот Совет за одбрана на синоќешната седница ја прифати понудата на Израел као најповолна за набавка на повеќенаменски борбени авиони и даде препорака до Владата за донесување одлука, соопшти хрватската...

Read more

Повторно приведени дел од обвинетите за настаните од 27 април

Пет лица обвинети за насилствата во Собранието на Македонија на 27 април минатата година, ноќеска повторно се приведени и пренесени во Истражниот затвор Скопје, по налог на Кривичниот суд, потврдија...

Read more

Прв јавен состанок во 2018 година

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе го одржи првиот јавен состанок за годинава. На состанокот директорот на Агенцијата Зоран Трачјевски ќе информира за реализираните активности согласно Годишната...

Read more
Page 5145 of 5324 1 5,144 5,145 5,146 5,324

CIVIL MEDIA NEWSLETTER