fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

ВЕСТИ

Презентација на резултати од проектот за улогата на граѓаните во заштита на животната средина

Завршна конференција за проектот „Улогата на граѓанинот како директен учесник во подигнувањето на еколошката свест и заштитата на животната средина“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Македонскиот центар...

Read more

Италијанско – македонски бизнис форум за транспорт, енергетика и животна средина

Италијанско - македонски бизнис форум за можностите во секторите транспорт, енергетика и животна средина ќе се одржи денеска во организација на ИЧЕ Агенцијата за промоција и интернационализација на италијанските компании во странство. Најавено е...

Read more

Продолжува собраниската расправа за Извештајот на ЕК

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи расправата по годинашниот Извештај на Европската комисија за напредокот на земјава. Расправата почна вчера, откако најпрво се обрати вицепремиерот за европски...

Read more

Се отвора првата „Тивка соба“ за деца болни од рак

На Одделението за хематоонкологија на Детската клиника денеска ќе биде отворена првата „Тивка соба“ за  децата кои се лекуваат од  рак. Зад отворањето на собата стои здружението „САНО“ кое им помага на ...

Read more

Нови рочишта за „Монструм“ и „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Монструм“ и „Тарифа“. Судењето за случајот „Монструм“ на СЈО, за петкратното убиство кај Смилковско...

Read more

12 јуни низ вековите

1683.- Турската војска под водство на големиот везир Мустафа, ја почнала блокадата на Виена, главен град на Хабсбуршкото царство. По два месеца турски напади, полскиот генерал Јан Собејски, заедно со силите...

Read more

Кој ги тркала Ромите?

ЦИВИЛ – Центар за слобода ја организира панел дискусијата „Кој ги тркала Ромите?“, посветена на Ромите и нивните права, во среда, во ГЕМ клубот над Менада, со почеток од 13...

Read more
Page 5146 of 5592 1 5,145 5,146 5,147 5,592

CIVIL MEDIA NEWSLETTER