fbpx
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа
Фото: Украинска правда

Tag: Јакимовски

Ванковска и Јакимовски собрале 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Партијата Левица во објава на Фејсбук соопшти дека професорката Билјана Ванковска ги собрала потребните 10.000 потписи од граѓаните за нејзината кандидатура за претседател на државата. Претходно вечерва и кандидатот и ...

Јакимовски до Мицкоски: На колку години ја направи својата прва хидроцентрала и се стекна со милионски имот

Градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски на прес-конференција пред портите на партиско седиште на ВМРО ДПМНЕ, му се обрати на лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, за кој рече дека ...

Разрешен е Јакимовски!

Советот на Мрежата за борба со тежок криминал СЕЛЕК во Букурешт, Романија, во која членуваат 12 земји во регионот, денеска, со 11 гласа, едногласно го разрешил од функцијата генерален директор, ...

ЛДП го исклучи Жерновски, ама ќе биде дел од „победничката коалиција“ со неговата нова партија!

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа реши на претстојните локални избори на 15 октомври, да биде дел од „победничката коалиција со СДСМ“, која според либерал-демократите „гарантира враќање на демократијата ...

Се заврте кадровската вртелешка

Локалните избори се распишани, Државната изборна комисија е подготвена, барем декларативно, за практично допрва ќе видиме, партиите предвреме ја започнаа својата кампања, како на терен, така и во медиумите и ...

Судиите како актери во шпанска серија!

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска ѝсе придружи на групата високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ за кои нема притвор, но остануваат без пасоши. Апелациониот суд Скопје одлучи присуството на ексминистерката ...

И денеска нови одлуки за притвори?

Откако вчера Апелациониот суд за првпат прифати некоја од жалбите на Специјалното јавно обвинителство во кои се бара притвор за дел од обвинетите во процесите кои ги води ова обвинителство, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER