fbpx

Tag: Албин Курти

Пратениците на „Самоопределување“остануваат во притвор

Пратениците во косовскиот парламент од Движењето „Самоопределување“ Албин Курти и Доника Кадај-Бујупи и понатаму останат во притвор. Судот во Приштина го одби барањето на нивната одбрана за ослободување  и  замена ...

Судири при апсењето на тројца пратеници на Самоопределување

Косовската полиција денеска го уапси пратеникот на Самоопределување, Албин Курти, кој воедно е и духовен лидер на ова политилитичко движење. По апсењето, следуваше судир на полицијата со приврзаниците на Самоопределување, ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER