fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф
Фото: Архива

Tag: Алијанса за Албанците

Два Конгреса, ќе има ли и двајца претседатели на Алијансата за Албанците?

Несогласувањата меѓу претседателот на партијата Арбен Таравари и на претседателот на централното Собрание Зиадин Села, за политичкиот пат на двојните претседателски и парламентарни избори ја подели Алијансата за Албанците во ...

Централно собрание на АА: Иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од лидерската позиција

На денешното централно собрание на Алијанса за Албанците, што се одржа во Скопје, е донесена иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од лидер на партијата , изјави на прес-конференција по ...

Арбен Таравари

(ВИДЕО) Таравари за ЦИВИЛ МЕДИА: Состојбата во Македонија е безнадежна и депресивна; би сакал, по изборите, да имаме Влада која ќе го продолжи одот кон ЕУ

Веќе сме во засилена предизборна трка, иако официјално не се потврдени изборните програми и рокови. Со д-р Арбен Таравари, интелектуалец, виш научен соработник по предметот неврологија, во Универзитетската клиника за ...

Таравари: Алијанса е алтернативата која Aлбанците ја гледаат како партија што треба да ја смени ДУИ

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Тараври, во интервјуто за ЦИВИЛ Медиа, нагласи дека АА како политичка партија продолжува да има понекогаш спротивни ставови, понекогаш и исти ставови со ривалската ...

Таравари: Алијанса е алтернативата која Aлбанците ја гледаат како партија што треба да ја смени ДУИ

Претседателот на Алијансата за Албанците (АА), Др. Арбен Таравари во интервју за ЦИВИЛ Медиа, зборуваше за политичките актуелности во земјава. Според Таравари, во ситуацијата во која се наоѓа државата во ...

Фото: миа.мк

Таравари: Со антиалбанската реторика ВМРО-ДПМНЕ по следните избори нема да може да најде албански партнер за соработка

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, во врска со бројните критики и обвинувања од страна на ВМРО-ДПМНЕ кон АА, истакна дека со оваа антиалбанска реторика ВМРО само си наштетува ...

Таравари: Кој е вистинскиот лидер во ВМРО-ДПМНЕ – Мицкоски или Николоски?

Лидерот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари синоќа во емисијата „Аргумент“ ја постави дилемата кој е вистинскиот лидер во ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски или Александар Николоски. Тој апелираше до Николоски ...

Со влезот на АА во Владата се обезбедуваат сите услови за политичка стабилност и владеење на правото, велат од СДСМ

СДСМ обезбеди поголемо парламенатарно мнозинство за реформи, економски политики и забрзана интеграција на државата во ЕУ.Предлогот на претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски за реконструкција на Владата со кадровските ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER