fbpx
epa03244691 KFOR soldiers from Hungary guard the road between north and south part of the town of Mitrovica, during clashes in the town of Zvecan, Serbia, 01 June 2012. At least five Kosovo Serbs and a NATO soldier were wounded in a gunfight in the early hours, as peacekeepers tried to dismantle Serb roadblocks blocking traffic.  EPA/STR
Фото: Мартина Ацковска / Фронтлајн

Tag: Јанко Бачев

Добро утро со Орданоски

Еден задоцнет пријателски совет

пишува: Сашо Орданоски Александар Николовски така се беше залетал и запењавил доцна вечерта соопштувајќи ги ставовите пред камерите по состанокот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, што морав да ...

Аман, Бачев, не ме брани!

Националистите и фашистите можат да здивнат. Нивната победа е на повидок, бидејќи конечно го добија ликот што ќе ги води во овој решителен бој за правото да останат во калливиот ...

Право на глас или право на бојкот

Јанко Бачев официјално поведе кампања против референдумот, а СДСМ понеделнички започна со кампања за референдумот. Во нивното денешно соопштение уште еднаш ги потсетија граѓанките и граѓаните дека на 30 септември ...

Лидерот на десничарската проруска партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, со руско знаме и со знамето со ѕвездата од Кутлеш в раце се качи на полициската оклопна кола, на протестот пред Собранието на 17 јуни 2018 против договорот за името со Грција, кој заврши со судир меѓу демонстрантите и полицијата при обид да се пробие кордонот и во кој имаше и повредени.

Јанко Бачев на чело на анонимни структури со живописни имиња за бојкот на референдумот

Јанко Бачев, кој неодамна ја ребрендираше својата мини политичка партија Народно движење на Македонија во Единствена Македонија, се стави на чело на кампањата „Македонија бојкотира“ за бојкот на референдумот што ќе ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER