fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: анкети

Муслиу за ЦИВИЛ: Изборите ги добива тој што го наметнува наративот

За политичката реторика, наративите, анкетите, и дали Северна Македонија влегува во „ќорсокак’ ако не смогне сили преку пратениците да ги изгласа уставните измени, политичкиот аналитичар Алберт Муслиу за ЦИВИЛ медиа ...

Сефер Тахири (фото: Б. Јордановска / ЦИВИЛ)

Фалична анкета

 Анкетата на ИПИС вели дека три до четири пратеници би добила и Алијанса на Албанците, а оваа партија од трети февруари е поделена Во анкетата, АА е третирана како унифициран ...

Љубомир Костовски

АНКЕТИТЕ на нашите ТВ екрани: Перфидни форми на силување на сликата за стварноста

„Утринскиот политички сегмент во најраните часови на националната телевизија умее перфидно да ја искористи вашата недоволна расонетост да ви влезе под кожа место кафе или чај во желудникот и да ...

Орданоски: Сите забораваат да кажат дека на анкетите огромен број луѓе молчат и не кажуваат став, тие ќе одлучуваат

„Рејтинзите на кои сите се повикуваат, на кои ВМРО-ДПМНЕ стои повисоко, сите забораваат да кажат дека таму има огромен процент на луѓе кои молчат. Овие рејтинзи се на малку повеќе ...

Клековски ја потврди кредибилноста на анкетата на агенцијата Стратум: СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ

„Стратум работи политички рејтинзи подолго од една деценија еден долг период Стратум е релативно нова агенција на полето на партиски политички рејтинзи иако основачот не е нов во истражувачкиот свет ...

Добро утро со Орданоски

Ќе се оперираме или ќе се масираме?

пишува: Сашо Орданоски За оние кои сакаат да веруваат во резултатите на истражувањата на јавното мислење – јас, на пример, мислам дека современиот процент на луѓето кои, свесно или несвесно, лажат ...

Конференција „Општество без граници“: Граѓаните се разбудија, неопходна е ревитализација на општеството!

ЦИВИЛ – Центар за слобода, во соработка со Фондацијата Хајнрих Бел,  денеска ја организираше конференцијата „Општество без граници“, посветена на граѓанското учество во процесот на донесување на одлуки на локално и на ...

ЦИВИЛ во Битола, Охрид, Струга, Вевчани…

Тимови на ЦИВИЛ - Центар за слобода, изминативе денови посетија неколку општини во Република Македонија и имаа средби со граѓанките и граѓаните, и со локални активисти. Продолжениот работен викенд ЦИВИЛ-ите ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER