fbpx
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин
фото: МИА архива

Tag: Атанас Кировски

Уставни измени или избори?

Во Собранието денеска продолжи расправата за Предлогот за пристапување кон уставни измени за имплементирање на Договорот од Преспа, меѓу Македонија и Грција, предложен од Владата.  Ова е трет ден од ...

Кировски: Повеќе немаме колегиуми за безбедност на новинарите

На вчерашната панел дискусија „(Не) Слободни медиуми во Македонија“ која ја организираше ЦИВИЛ - Центар за слобода, Атанас Кировски, директор и главен уредник на Телевизија Телма, зборуваше за физичките напади ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER