fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: авионска несреќа

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Смртта на Пригожин последна во серијата нерасчистени убиства во путиновата Русија, што е следно?

Смртта на противникот на рускиот претседател Владимир Путин не е нешто ново во историјата на Русија. Повеќе од 20 критичари и противници на Путин се убиени или умреа во сомнителни ...

Фотоколаж: metro.co.uk

Руски теоретичар на заговор тврди: Пригожин е жив и подготвува одмазда 

Основачот на ослогласената парамилитантна група Вагнер, Евгениј Пригожин е „жив, здрав и слободен“ - и ја планира својата одмазда, сензационално тврди рускиот пропагандист, политички аналитичар и теоретичар на заговор  Валери ...

Фото: Скриншот Ал Џазира

Истрагата потврди дека Пригожин е меѓу жртвите во авионската несреќа во Русија

Шефот на паравоената група Вагнер, Евгениј Пригожин е меѓу жртвите во авионската несреќа во Русија, потврди денеска генетското вештачење спроведено од руските истражни органи, пренесува МИА. На крајот од „генетското ...

Фото: Скриншот

Четири клучни работи од снимката кои навестуваат што најверојатно се случило со авионот на Пригожин

Дали приватниот авион со Евгениј Пригожин е урнат и што точно се случило со него? Изнесени се неколку теории за тоа што може да била причината која го натерала авионот ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Шпекулациите за контроверзната смрт на Пригожин како сценарио за второкласен трилер

Ако последното поглавје на Евгениј Пригожин навистина е напишано, тој живееше како што навидум умре: насилно, бурно и во центарот на интригите. Фактите сè уште не се сосема јасни. Во ...

Се урна авион во Њујорк, има жртви

Едно лице загина, а две други се тешко повредени при уривање на мал авион со еден мотор во Лонг Ајленд, Њујорк, соопштија локалните и федералните власти. Полициски хеликоптер ги превезол ...

Авионска несреќа во Непал

Авион од Бангладеш се урна во близина на меѓународниот аеродром во главниот град на Непал, Катманду. Според очевидците се гледа огромен облак чад на местото каде се претпоставува дека паднал ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER