fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: болници

Сведоштво на тимот на СЗО од Газа: 1.000 пациенти во болница, врескаат од болка, се лекуваат на подот

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Гебрејесус денеска повторно повика на прекин на огнот меѓу Израел и Хамас, наведувајќи дека информациите за непријателствата и тешките бомбардирања во ...

epa04445737 (FILE) A file photo dated 09 October 2014 showing the clinic for infectious diseases at St. Georg Hospital in Leipzig, Germany. The hospital announced on 14 October 2014 that a patient infected with Ebola who was treated at the hospital  has died. The patient was a UN employee who was flown in from Liberia. The Leipzig Hospital is one of seven hospitals in German with quarantine stations.  EPA/HENDRIK SCMIDT

Можна кражба на податоци од околу 300 германски болници

Лични и веројатно деликатни податоци за пациенти најверојатно се украдени од стотици германски болници, јави ДПА. Асоцијацијата, одговорна за болници во реонот на Рејнланд известила членки со писмо во средината ...

Гнев

Само од еден лек имало 28 сомнителни пакувања - лек за ДЕЦА! Боли за секого, од 1 ден до 111 години. Никој не заслужува да биде излажан особено кога се работи ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER