fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф
Фото: Архива

Tag: Беса

Аријанит Хоџа: Целосно се оградувам од политичкото дејствување во таканаречениот „опозициски блок“

Заменик претседателот на Движењето БЕСА, Аријанит Хоџа во објава на својот фејсбук-профил се огради од таканаречениот опозициски блок на Билал Касами, Изет Меџити и Африм Гаши. „Почитувани активисти, поддржувачи, симпатизери ...

„Огнените“ не се приклучуваат на БЕСА: Нашето место е во ДУИ

Незадоволните членови на ДУИ, кои се нарекуваат „Огнена група“, ги демантираа синоќа информациите дека ќе преминат во партијата БЕСА. Откако најавија дека ќе дејствуваат како фракција, од групата соопштија дека ...

ВМРО-ДПМНЕ сака да го поткопа можното влегување на Алијансата за Албанците во Владата

Кокетирањето, а и јавната и прикриена меѓусебна поддршка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алјансата за Албанците изгледа веќе е завршена. ВМРО-ДПМНЕ продолжува речиси секојдневно да ја напаѓа Алијансата откако партијата на Арбен ...

Власта ги повлекува измените на Законот за надворешни работи

Владејачкото мнозинство ќе ги повлече предлог измените на Законот за надворешни работи со кои се предвидува амбасадор освен македонско, да може да има и друго државјанство. Во образложението за повлекувањето ...

Што (може да) значи средбата Касами – Рикер?

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Средбата меѓу првиот човек на Движењето Беса, Билал Касами и помошникот државен секретар за Европа и Евроазија и поранешен американски амбасадор во земјава, Филип Рикер, можеби изгледа ...

Page 1 of 12 1 2 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER