fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: храброст

Фон дер Лејен пред украинските пратеници: Борбата на Украинците за слобода ни го покажа вистинското значење на Европа

Чест ми е што можам да се обратам во Домот на украинската демократија, полна со емоции, со восхит за вашата храброст и издржливост, со тага за сите страдања што Русија ...

Screenshot: Twitter

Зеленски: Ништо нема да ја ослаби украинската храброст против Русија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во говорот објавен денеска рече дека ништо нема да ја ослабне борбата на Украина против Русија, еден ден откако американскиот Конгрес усвои закон за привремено финансирање ...

Кучан: Македонија покажа доволно храброст во обидот со Грција да изнајде решение за името

Македонија покажа доволно храброст во обидот со Грција да изнајде решение за спорот со името, кое е сложено и кое е неправедно кон Македонија, изјави во интервју за МИА првиот ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER