fbpx
Foto: Wikimedia Commons
Фото: Твитер
Фото: МИА
Фото: Фејсбук
Фото: МИА

Tag: кампања

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба

Украина започна информативна кампања #BadRussianJoke пред Русија да го преземе претседавањето со Советот за безбедност на ОН

МНР на Украина започна нова информативна кампања #BadRussianJoke, само неколку дена пред Русија да го преземе претседавањето со Советот за безбедност на ОН, информираат од украинското МНР. Целта на кампањата ...

Љубе Бошкоски

Oслободителна пресуда за Љубе Бошкоски за нелегално финансирање на изборната кампања

Основниот кривичен суд Скопје во повторената постапка врз основа на пресуда на Европскиот суд за човекови права, денеска донесе ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски, во врска со случајот „Кампања“. Лидерот ...

On Wednesday (21 December), NATO Headquarters in Brussels, Belgium, joined other international landmarks and switched off lights at 20.00 local time in solidarity with Ukraine.

LightUpUkraine: На 21 декември најпопуларните локации во светот ги изгаснаa светлата во знак на солидарност со Украина

Римскиот Колосеум и Сиднејската опера, зградите на институциите на ЕУ во Брисел, шкотскиот парламент во Единбург, градските сали на Париз и Порто, главните новогодишни елки во Њујорк во близина на ...

Добро утро со Орданоски

Образовна реформа „од заседа“?

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Начинот на кој Министерството за образование и наука се впушти во реформа на наставните програми за основното и средното школство во Македонија се чини како школски пример ...

Џо Бајден ја прими вакцината во живо, пред камерите на светските медиуми

Џо Бајден, новоизбраниот 78-годишен претседател на САД ја прими вакцината Фајзер во болницата Кристијана во Њуарк, Делавер, пред ТВ камерите кои во живо го пренесуваа настанот. Тој поведе кампања за ...

Баута: Да бидеме подготвени да се сносиме со нашите одлуки по референдумот

„Референдумот претставува најдемократска алатка каде што народот може директно да влијае во одлучувањето за одредено прашање и е многу добра можност која што им е дадена на граѓаните кои што ...

Героски: Ако со кампањата се пристапеше на поинаков начин, резултатите ќе беа подобри

Бранко Героски во интервју за ЦИВИЛ Медиа, вели дека на претстојниот референдум на 30 септември, гледа како круна на процесот на приклонување на Македонија кон западната политичка хемисфера и кон ...

Јавната пропаганда за референдумот да се одвои од другите содржини на медиумите

Агенцијата за аудио и аудоиовизуелни медиумски услуги на Македонија денеска предупреди дека јавната пропаганда за референдумот да се одвои од другите содржини на медиумите. - Во последните неколку дена, на ...

Page 1 of 10 1 2 10

CIVIL MEDIA NEWSLETTER