fbpx
Одбележување на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2023 (фото ЦИВИЛ)
Александар Даштевски, ДИК (фото: МИА)

Tag: политички партии

Војо Маневски

Заздравување

ВОЈО МАНЕВСКИ Уште кога го заглавував текстот почна да ме јаде јанѕа дали логично ќе го завршам. Не дека не можат да се соберат реченици за еден текст, ама некако ...

ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, Алијанса за Албанците, Алтернатива, Достоинство и други ја поддржаа Иницијативата на Цивил „Инсиеме/Заедно“ за обединување и европска иднина. Повикот е во тек!

Македонската верзија на „Insieme/Заедно“ од Тото Кутуњо (Евросонг, Загреб, 1990) е дел од Иницијативата за општествено и политичко обединување за европската иднина на нашата земја. Подготовките за Иницијативата започнаа кон ...

Скриншот од Фејсбук објавата на профилот на Алтернатива, во која се изразува поддршка за иницијативата на Цивил за општествено и политичко обединување за европски вредности и интеграција во ЕУ, 16 декември 2022

Aлтернатива се приклучи кон иницијативата на ЦИВИЛ за промоција на домашната верзија на песната „Insieme / Заедно“

Алтернатива преку своја објава на Фејсбук  се приклучува кон иницијативата на ЦИВИЛ за општествено-политичко обединување за европска иднина на нашата земја . „Алтернатива се приклучува на иницијативата на Цивил МК ...

Повик до сите политички партии да ја споделат песната Инсиеме/Заедно на своите профили на социјалните мрежи

Цивил упати јавен повик до сите политички партии да ја поддржат иницијативата за општествено-политичко обединување за европска иднина на нашата земја. Тоа можат да го сторат на едноставен начин: на ...

Цивил до партиите: Обединете се за европската иднина – прифатете ја и споделете ја македонската верзија на ИНСИЕМЕ/ЗАЕДНО на Тото Кутуњо

Цивил - Центар за слобода денеска им се обрати на политичките партии со повик да се обединат за европската иднина. Првиот чекор кон тоа обединување би бил симболичен - да ја ...

Стабилно гласачко тело

пишува: ПЕРО АРСОВСКИ Ја гледам онаа анкета на Телма вчера и некои бројки не ми влегуваат в глава, не можам да ги објаснам и поврзам со животот и настаните сега ...

Page 2 of 7 1 2 3 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER