fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф
Фото: Архива

Tag: Чаир

ЦИВИЛ и Општина Чаир порачуваат: И најголемите проблеми се решаваат со дијалог

ЦИВИЛ, во соработка со градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, на 3 октомври одржа средба на тема „Граѓански дијалози за меѓуетничките односи: Предизвици и решенија“. Ова е дел од серијата ...

„Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците: Предизвици и решенија“ денеска во општина Чаир

ЦИВИЛ – Центар за слобода со поддршка од Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу ќе одржи јавен настан „Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците: Предизвици и решенија“ во просториите објектот ...

ЦИВИЛ продолжува со Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците: Предизвици и решенија“, утре во општина Чаир

ЦИВИЛ – Центар за слобода со поддршка од Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу организира јавен настан „Граѓански дијалози за односите меѓу заедниците: Предизвици и решенија“ во просториите објектот на ...

Спасовски: Идентификувани напаѓачите кои со нож прободеа навивач на ФК „Левски“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека се идентификувани напаѓачите кои со нож прободеле навивач на ФК„Левски“ вчера во Чаир и дека се работи на нивно пронаоѓање. Министерот ...

ЦИВИЛ: МВР итно да ги санкционира сторителите на вандалскиот чин во „Паркот Украина“ во Чаир

Во Чаир, членови на Левица вчера (12 јули 2023), пред сопствените камери, ја вандализираат табелата со натписот на новиот „Парк Украина“, кој беше промовиран пред еден месец на иницијатива на Општина Чаир, во ...

Вандалски чин на Левица во „Парк Украина“ во Чаир

Градоначалникот на Општина Чаир денеска излезе со реакција по вчерашното вандализирање на таблата на новоименуваниот Парк Украина, пред самиот општински објект. „Општина Чаир и јас како нејзин градоначалник најостро го ...

Општина Чаир го промовира паркот „Украина“

Во општина Чаир денеска со пригодна церемонија се отвори Паркот Украина, пред општинскиот објект, во организација на градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, во соработка со украинската Амбасада во Република Северна ...

ЦИВИЛ денеска во Општина Чаир за перспективите на мултикултурализмот

ЦИВИЛ продолжува со серијата средби со градоначалници за соработка и организирање јавен настан на тема „Граѓански дијалози за предизвиците и перспективите на мултикултурализмот и европските вредности на локално и национално ...

Груби: Османи ја има мојата поддршка за повторно активирање на структурите во Чаир

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби преку својот Фејсбук профил упати честитка до шефот на дипломатијата Бујар Османи за именувањето за „координатор на ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER