fbpx

Tag: Ден на вооружените сили

Зеленски го честиташе Денот на вооружените сили на украинската војска

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им го честиташе на  Денот на украинските вооружени сили на војниците на Украина, ја пренесува Укринформ честитката објавена на Телеграм канал на шефот на државата. „Нашите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER