fbpx
Фото. Х

Tag: дезинофмрации

Демант од Агенцијата за разузнавање на наводи од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на партиската трибина

Агенцијата за разузнавање ги демантира изнесените невистини од страна на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, на трибина пред Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ Агенцијата за разузнавање најжестоко ги демантира наводите изнесени од ...

Фото: МИА

24 ЧАСА: Самит Украина-ЈИЕ во борба против руската агресија; Русија ќе се обиде со дестабилизација на Балканот, смета Зеленски; фон дер Лајен најави купување оружје за Украина од замрзнати руски средства

ВЕСТ НА ДЕНОТ Македонскиот претседател Стево Пендаровски присуствува на Самитот Украина – Југоисточна Европа, во Тирана, Република Албанија, каде имаше средба со домаќинот, албанскиот премиер Еди Рама и украинскиот претседател ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER