fbpx
Foto: Wikimedia Commons
Фото: Твитер
Фото: МИА
Фото: Фејсбук
Фото: МИА
Битиќи/Фото: Влада.мк

Tag: .Џабир Дерала

Дерала: Говорот на омраза е сериозна опструкција на демократскиот процес

На заедничката прес-конференција со министерот за внатрешни работи, претседателот на ЦИВИЛ - Центар за слобода, Џабир Дерала упати апел до граѓаните да се воздржат од говор на омраза. „Гледаме дека ...

Невладините не смеат да бидат предворие на власта

Денешната панел-дискусија „Има ли шанси отвореното општество во Македонија?“, во организација на Фондација отворено општество - Македонија, по повод одбележување на 25 години од нејзиното постоење и ангажман за граѓанското ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER