fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: гаснење

Шпанските пожарникари продолжуваат со гаснење огромен пожар, 1.500 луѓе се евакуирани

Шпанските пожарникари денеска соопштија дека го локализирале првиот голем шумски пожар во земјата оваа година, кој се прошири низ источната провинција Валенсија, уништувајќи повеќе од 4.000 хектари шума и принудувајќи ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER