fbpx
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин
фото: МИА архива

Tag: Грујовски

Џабир Дерала/ Фото ЦИВИЛ

Вмровците со нов скандал, го предлагаат „антидискриминаторот“ Даштевски за претседател на ДИК

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Продолжува талкањето по политичките и криминалните беспаќа на вмровската партија на Груевски што ја води неговиот советник за енергетика, познат и како „математичарот“ или „хидро“ Мицкоски. По ...

Добро утро со Орданоски

Цената на „избањатата“ лојалност

пишува: Сашо Орданоски Основано е да се мисли дека, да не пребегаа двајцата обвинети високи функционери од МВР во Грција, осудениот Ѓоко Поповски во случајот „Триста“ немаше да заврши во притвор, ...

Во Врховниот суд во Атина рочиште за жалбата на Грујевски и Бошковски

Поранешниот началник во УБК Горан Грујевски и неговиот колега Никола Бошковски, денеска дојдоа на рочиште во Врховниот суд во Атина, каде ќе се одлучува по нивната жалба за одлуката за екстрадиција на судот ...

Грујевски и Бошковски ќе дадат изјава пред Комитетот за азил во Солун

Поранешниот началник во УБК Горан Грујевски и неговиот колега Никола Бошкоски, денеска пред Комитетот за азил во Солун ќе ги изнесат причините поради кои го бараат азилот во Грција, потврдија за МИА од ...

Обвинителството поведува постапка за одговорноста на Вангеловски

Основното јавно обвинителство Скопје побарало „податоци и документација“ од институции во врска со кривичната пријава што неодамна против претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, ја поднесе Советот за утврдување на факти, и ...

Грујовски и Бошковски се сè уште во бегство

Полицијата сè уште трага за двајцата вработени во МВР, Горан Грујовски и Никола Бошковски, обвинети во случаите „Тврдина“ и „Таргет“ на Специјалното јавно обвинителство. Во медиумите се појави информација дека ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER