fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Илир Мета

Мета од Пустец: Да овозможиме прекрасната македонска заедница да го зачува својот национален идентитет

Во Пустец беше одржан изборен собир на кој пред жителите се претстави кандидатот за градоначалник Панди Јани, а се обрати и лидерот на Партијата на слободата, Илир Мета, јави МИА. ...

Што ја одбележа Албанија во 2022 година: Политички тензии, сајбер напади и Самит ЕУ-Западен Балкан

Албанија, 2022 година, ја одбележаа низа настани, кои главно беа поврзани со политичките тензија меѓу Демократската партија и Социјалистичката партија. Mинатата година беше обележана и со обидот за отповикување на ...

Мета на средба со Мерко во Струга

Албанскиот претседател Илир Мета на заминување од Македонија, каде учествуваше на Самитот на земјите во Процесот Брдо-Бриони, што се одржа во Скопје, попатно престојувал и во Струга. Тој на својот ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER