fbpx
Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Tag: Индија

Индија одобри смртна казна за силувачите на девојчиња

Индиската Влада денеска одобри смртна казна за осудените силувачи на девојчиња помлади од 12 години, откако премиерот Нарендра Моди свика вонредна седница како одговор на националното незадоволство, предизвикано од голем ...

Американски медиуми: Индија во потрага по компанија за нарачка на 110 борбени авиони

Индија разговара со неколку компании за набавка на 110 борбени авиони и тоа, според американски медиуми би бил најголема бизнис зделка од тој вид во светот. Воздухопловните сили на Индија ...

Во Индија ќе се одзема акредитација на новинари кои ќе објават лажна вест

Индиската Влада објави наредба со која се овозможува одземање акредитации на новинари обвинети за ширење лажни вести. Министерството за информирање и емитување програма синоќа соопшти дека на секој новинар кој ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER