fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: иранскиот конзулат

Фото/ Wikipedia commons

Генералниот секретар на ОН го осуди нападот врз иранскиот конзулат во Сирија

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска го осуди вчерашниот израелски напад врз зградата на иранскиот конзулат во сирискиот главен град Дамаск, повикувајќи ги „сите засегнати страни да покажат максимална ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER