fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Иван Гершкович

Фото: миа.мк

Бајден: Работиме да издејствуваме ослободување на новинарот Иван Гершкович од рускиот затвор

Белата куќа објави изјава од претседателот Џо Бајден по повод навршувањето на една година руски затвор на новинарот на Волстрит џурнал, Иван Гершкович. -Новинарството не е злосторство и Иван замина ...

ОН побараа итно ослободување на новинарот Иван Гершкович

Родителите и адвокатите на американскиот новинар Иван Гершкович синоќа потпишаа петиција испратена до Работната група на ОН за произволни задржувања и побараа јавна осуда на неговото апсење во Русија, како ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER