fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: Ивица Дачиќ

Добро утро со Орданоски

Живот ли е ЕУ или панаѓур?

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Кога само ќе помислам колку пати сме биле во слична ситуација, очекувајќи ја дефинитивната вест за некој наш „судбински датум“, човек да се замисли како успеавме да ...

Дачиќ: САД отворено го поддржуваат компромисното решение за Косово

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ по разговорите што ги имаше со високи фунционери на САД оцени дека американската администрација во Вашингтон отворено го поддржува компромисното решение за проблемот ...

Коцијанчич: ЕУ работи со Белград и Приштина на правно обврзувачки договор

Официјалните претставници на Европската Унија кои посредуваат во дијалогот меѓу Белград и Приштина работат со претседателите на Србија и Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи за постигнување сеопфатна нормализација на ...

Добро утро со Орданоски

Хојт Ји во превод на српски

пишува: Сашо Орданоски Една посета на Хојт Ји на Србија – направи тотален хаос на тамошната внатрешно-политичка сцена! Два-три дена по средбата, претседателот Вучиќ уште не смислил како да ги ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER