fbpx
Studenti na univerzitet sveti kiril i metodija
фото: Скриншот од прес-конференцијата на Премиерот Зоран заев и лидерот на Алтернатива, Африм Гаши во Клубот на пратеници

Tag: излезност

Што по референдумот?

Не размислував многу за референдумот што ќе се одржува во Македонија, односно, мислев дека ова прашање е решено, дека сите граѓани ќе излезат и ќе гласаат „за“ Договорот од Преспа. ...

На референдумот во Босилово излезноста до 17 часот е 23,11 проценти

На референдумот во Босилово излезноста до 17 часот е 23,11 проценти, најслаб резултат во ова време од референдумскиот ден, споредено со претходните референдуми одржани во Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово. ...

Излезност до 13 часот – 21,56%

Општинската изборна комисија во 13,40 часот објави дека до 13,00 часот на 24-те избирачки места во Општина Валандово, на референдумот гласале 2.186 граѓан(к)и, или излезноста е 21,56 проценти. Набљудувачите на ...

Јован Џалев

Џалев: Референдум на политички игри!

Јован Џалев, еден од иницијаторите на референдумот во Дојран и дел од иницијативата „Спас за Дојран“, пред камерите на ЦИВИЛ Медиа, зборува за текот на референдумот, за неизвесноста од резултатите ...

Референдум: Извештај на ЦИВИЛ во 13 часот

Набљудувачите на ЦИВИЛ – Центар за слобода се на терен и го набљудуваат спроведувањето на референдумот во Богданци, по граѓанската иницијатива „Спас за Богданци“ која ја поведе кампањата “СТОП за ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER