fbpx
US Defense Secretary Lloyd Austin attends a press conference during his visit in Sofia, Bulgaria, 19 March 2022. (Photo by Georgi Paleykov/NurPhoto)
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата

Tag: измени на Кривичен законик

Артан Груби на настан на ЦИВИЛ. Извор: Архива на Цивил Медиа

Груби: Груевски со измените во Кривичниот законик не може ни да сонува да се врати во Северна Македонија

Првиот вицепремиер Артан Груби смета дека експремиерот Никола Груевски не може ниту да сонува слободен да се врати во државава, бидејќи влијанието на изменетите членови од Кривичниот законик врз обвиненијата ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER