fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: карикатура

Француски „Либерасион“ со провокативна карикатура во која се исмева гладот во Газа за време на рамазанскиот пост

Францускиот дневен весник „Либерасион“ објави провокативна карикатура на којашто се исмејува гладот на Палестинците во Газа за време на рамазанскиот пост. Се работи за карикатура нацртана од Корин Реј за ...

#JeSuisCharlie – осум години од терористичкиот напад на „Шарли Ебдо“

Осум години од терористичкиот напад на канцелариите на сатиричниот магазин Шарли Ебдо како и серијата терористички напади што ја потресоа Франција, кои ги одземаа животите на 17 лица, вклучително и ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER