fbpx
Foto: Wikimedia Commons
Фото: Твитер
Фото: МИА
Фото: Фејсбук
Фото: МИА

Tag: Ковачевски

Вучиќ, Ковачевски и Рама ќе се сретнат во Италија во рамки на Отворен Балкан

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре и задутре ќе престојува во Италија, каде ќе се сретне со премиерите на Северна Македонија и на Албанија, Димитар Ковачевски и Еди Рама во рамки ...

Ковачевски: Добрососедството и забрзаната евроинтеграција се приоритет и за двете земји

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска во Белград на прес-конференција ја истакна заложбата и силната политичка волја на нашата Влада за зајакнување и продлабочување на добрососедските ...

Ковачевски во Белград пречекан со највисоки државни и воени почести

На церемонија со највисоки државни и воени почести претседателот на владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска во Белград беше пречекан од премиерката на Република Србија Ана Брнабиќ. Ковачевски ...

Ковачевски – Вучиќ: Пријателството и партнерството меѓу Северна Македонија и Србија се продлабочува

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска е во официјална посета на Република Србија. На средба со претседателот Александар Вучиќ, се потврди долгогодишното партнерство и пријателство меѓу Република Северна Македонија и Република Србија ...

Фото: миа.мк/ архива

Ковачевски во официјална посета на Белград, ќе се продлабочува соработката во рударството, енергетиката и транспортот

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Белград во рамки на официјалната посета на Србија ќе има разговори со премиерката Ана Брнабиќ, претседателот на државата Александар Вучиќ и со претседателот на Народното ...

Фото: миа.мк

Ковачевски утре во Белград на средби со Вучиќ и Брнабиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре ќе се состане во Белград со премиерот на Северна Македонија Димитар Ковачевски во зградата на Генералниот секретеријат на претседателот на Србија, соопштија од службата за ...

Фото: ЦИВИЛ

Македонскиот воз тргна кон ЕУ, од Вас зависи со која брзина ќе стигне во Брисел, порача Ван дер Белен

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори во преговорите со ЕУ и колку брзо ...

Вклучувањето на други делови од народи кои живеат во Северна Македонија приоритет на уставните измени

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на Уставот е исполнување на обврската од преговарачката рамка ...

Принтскрин: Фејсбук

„Независна пензионерка“ од унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ вербално го нападна премиерот Ковачевски

Ликот на „независната пензионерка“, жената која денеска влезе во дуел со премиерот Димитар Ковачевски додека тој пазареше во еден од скопските маркети, се совпаѓа со ликот на корисничка на Фејсбук ...

Page 1 of 17 1 2 17

CIVIL MEDIA NEWSLETTER